Ranking kont firmowych

Poniższy ranking kont firmowych zawiera zestawienie najlepszych rachunków dla przedsiębiorców. Został przygotowany zarówno dla firm poszukujących pierwszego konta, jak i dla istniejących przedsiębiorców, szukających lepszych warunków prowadzenia rachunku.

Ranking kont firmowych zawiera wszelkie podstawowe opłaty i funkcjonalności, z których najczęściej korzystają właściciele firm, ale to Ty wiesz najlepiej, z jakich usług będziesz najczęściej korzystał, dlatego upewnij się, że znasz dokładnie wszystkie koszty interesujących Cię funkcjonalności, tak aby bank nigdy nie zaskoczył Cię jakąś opłatą. Jeśli szukasz najlepszego konta firmowego w Polsce, to ten ranking kont firmowych jest dla Ciebie.

Ranking kont firmowych – Marzec 2017 

Pozycja
Bank
Prowadzenie konta
Karta płatnicza
Bankomaty
Więcej
#1
Lokata Happy Plus Idea Bank - Ranking LokatIdea Bank
0 zł
0/4,99 zł 
brak opłaty, gdy wydasz kartą 400zł/mc
Wszystkie w Polsce
Otórz konto tempSzczegóły
#2
2000px-Deutsche_Bank_logo.svgdbNET Biznes
0 zł
0 zł
Wszystkie na świecie
Otórz konto tempSzczegóły
#3
nest-bankBIZnest Konto
0 zł
0 zł
Wszystkie na świecie
Otórz konto tempSzczegóły
#4
Konto Direct dla Firmy
Konto Direct dla Firmy
0/9 zł/mc
brak opłaty, spełnisz jeden z 3 warunków
0/7zł
brak opłaty, gdy wydasz kartą 300zł/mc
ING i PlanetCash
+ jedna darmowa wypłata z obcych sieci w miesiącu
Otórz konto tempSzczegóły
#5
iKonto Biznes
iKonto Biznes
0/15 zł/mc
brak opłaty, jeśli na średnie miseięczne saldo wyniesie min. 1000 zł
0/8 zł
brak opłaty, gdy wykonasz 4 płatności/mc
Alior Banku
Pierwsze 5 wypłat/mc w Polsce 0 zł, potem 2,50 zł
Otórz konto tempSzczegóły
#6
mBiznes Konto Komfort
mBiznes Konto Komfort
0 zł
brak opłaty przez rok, potem 25 zł/mc
0
Opłata uzależniona od wpływów na kotno
Mbank, Euronet, BZ WBK, PlanetCash
Otórz konto tempSzczegóły
#7
Wymarzone Konto dla Biznesu
Wymarzone konto dla Biznesu
0 zł
od 3 zł do 0 zł
Opłata uzależniona od wpływów na konto
Raiffeisen i Euronet
Otórz konto tempSzczegóły

 

Ranking kont firmowych – co zawiera

Ten ranking kont firmowych zawiera najważniejsze, z punktu widzenia większości przedsiębiorców, opłaty i koszty. Najważniejszą kwestią jest opłata za prowadzenie konta, opłata za kartę oraz dostęp do bankomatów. Pozycje, jakie posiadają konta, jest jednak uzależniony od wszelkich plusów i minusów, a także dodatkowych benefitów, które oferują analizowane rachunki.

Ranking kont firmowych – Podium 

Miejsce #1

Konto Firma to Ja Idea Bank - ranking kont firmowych

Ranking kont firmowych otwiera fenomenalne Konto Firma to Ja Idea Banku. Bezwarunkowo bezpłatny rachunek, oferujący darmowe przelewy, w tym te do ZUSu i USu, wypłaty we wszystkich bankomatach na świecie oraz obsługę gotówkową w oddziałach.

W ramach konta, mamy również dostęp do bezpłatnego wpłatomatu, który może przyjechać tam, gdzie zechcemy oraz do świetnej usługi Idea Hub, która pozwala korzystać z bezpłatnych stref Co-workingowych.

Karta do konta może być zupełnie bezpłatna po wydaniu nią przynajmniej 400 zł miesięcznie, co może być problemem, ale Idea Bank rekompensuje ten drobny minus tym, że płaci posiadaczom pieniędzy za… wykonywanie przelewów do ZUSu, wpłacanie pieniędzy na konto czy wystawianie faktur. Zgarnąć można nawet 741 zł.

Tutajj możesz przeczytać dokładną analizę Konta To Ja.

Miejsce #2

Jak zamknąć konto DBdbNET Biznes - ranking kont firmowych

Drugie miejsce w Rankingu kont firmowych zajmuje dbNET Biznes od Deutsche Banku, bezwarunkowo bezpłatne konto, z darmową kartą, wypłatami na całym świecie oraz przelewami. Dodatkowo Deutsche Bank dorzuca również bezpłatne ubezpieczenia: m.in. ubezpieczenie karty, medyczne czy NNW.

Swoim klientom oferuje także Pakiet Przedsiębiorcy, który daje spore zniżki na usługi związane z prowadzeniem firmy. Praktycznie wszystkie usługi za darmo i pakiet wielu benefitów to przepis na konto niemal idealne, jednym minusem korzystania z dbNET Biznes, to brak wpłatomatów i przelewów ekspresowych.

Tutaj możesz przeczytać dokładną analizę rachunku dbNet Biznes.

Miejsce #3

nowe-logo-nest-bank

Ranking kont firmowych zawiera również bardzo dobre BIZnest Konto  od Nest Banku, które uplasowało się na trzecim miejscu zestawienia. BIZnest Konto w wielkim skrócie to: bezpłatne prowadzenie konta, bezpłatna karta i wypłaty w Polsce i na świecie.

Kolejnym atutem jest przejrzysta i prosta taryfa opłat i prowizji, która zawiera głównie same zera. Bank jako jeden z niewielu w Polsce oferuje bezpłatne konta dewizowe oraz umożliwia założenie konta przez przelew z innego banku.

Tutaj możesz przeczytać dokładną analizę BIZnest Konto 

Ranking kont firmowych – czego w nim nie ma 

Ranking kont firmowych nie zawiera wszystkich szczegółowych opłat, ponieważ byłby wtedy mocno nieczytelny i przeładowany informacjami. Przy każdym koncie w rankingu, znajduje się przycisk „szczegóły”, który odnosi do szczegółowej analizy rachunku, w której pojawiają się najbardziej popularne opłaty oraz podsumowanie plusów i minusów. Zanim zdecydujecie się na założenie któregoś konta, przeczytajcie dokładnie jego szczegółową analizę i upewnijcie się, że znacie koszty wszystkich usług, z których zamierzacie korzystać.