Niezbędnik łowcy promocji

Promocje bankowe
Każdy łowca bankowych promocji wie, że korzystanie z nich to często prosty i skuteczny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Banki ochoczo nagradzają klientów za otwarcie konta czy aktywne korzystanie z karty. Jednak nie są to organizacje charytatywne i mają w tym swój niecny cel – sprowadzić do siebie nowych klientów i zacząć na nich zarabiać. Promocje bankowe są wiec często naszpikowane obostrzeniami i wyłączeniami. Doświadczony łowca promocji, wie jednak, gdzie czają się kruczki, gwiazdki i małe druczki i wie co zrobić, żeby to jednak on zarobił, a nie bank. Ten niezbędnik łowcy promocji zawiera podstawowe zasady korzystania z bankowych promocji, traktuje o tym jak skutecznie zarabiać naprawdę niezłe pieniądze, jak analizować regulaminy promocji i co robić, gdy bank nie chce wypłacić premii. Dzięki niemu staniesz się łowcą promocji z prawdziwego zdarzenia i żaden bank nigdy Cię nie natnie.

Dokładnie analizuj promocje bankowe

Nieodzownym elementem każdej bankowej promocji jest regulamin. Reguluje on wszelkie kwestie związane z tym co trzeba zrobić, aby uzyskać premię/nagrodę. Do każdej promocji opisywanej na tym blogu zawsze dołączam regulamin, który jest jedną z podstaw skutecznego polowania na bankowe promocje. Niestety regulaminy pisane są w języku bankowców, dlatego ich lektura nigdy nie jest niczym przyjemnym. Na szczęście, na blogu dokonuję drobiazgowej analizy każdej promocji i dokładnie opisuje co trzeba zrobić, aby uzyskać premię, dając Wam gotowe rozwiązanie. Mimo wszystko warto zawsze przebrnąć przez regulamin, w czym pomocne może być wyszukiwanie w dokumencie określonych fraz przy pomocy skrótu klawiszowego Crtl + F. Dobrym nawykiem jest również zapisanie regulaminu promocji na dysku komputera, tak aby w razie potrzeby mieć go pod ręką.

Drugim dokumentem jest TOiP czyli Taryfa Opłat i Prowizji. Jeśli lektura regulaminu przyprawiała Was od dreszcze to na widok TOiP można dostać palpitacji i oczopląsu. Kilkadziesiąt stron tabelek, malutkich gwiazdek i drobnego druczku – to co bankowcy lubią najbardziej. Poniżej macie przykład fragmentu taryfy opłat i prowizji 🙂

Dzięki Taryfie dowiemy się jakie opłaty bank pobiera za otwarcie konta czy wydanie karty, co jest często wymogiem promocji. Na szczęście tutaj również Wam pomagam, dodając do każdej promocji najbardziej podstawowe opłaty związane z kontem oraz odnośnik do moich dokładnych analiz rachunków. Pozwala to zobaczyć dokładnie jakie usługi są bankowe, a jakie kosztują oraz co zrobić, żeby nic nie płacić i nie dać bankom na sobie zarabiać.

Zwracaj uwagę na to, kto jest organizatorem promocji

Bardzo często organizatorem promocji, może nie być bank, a zewnętrzna firma organizująca tego typu akcje. Nie ma to najmniejszego znaczenia w kwestii przystąpienia do promocji, ale jest już istotne w sytuacji, gdy mamy jakieś dodatkowe pytania lub chcemy zareklamować np. brak wypłaty premii. Warto dokładnie wiedzieć kto jest organizatorem danej akcji i do kogo w razie czego się zwrócić. Przy każdej analizie promocji zawsze informuje o tym czy organizatorem jest bank, czy zewnętrzna firma.

Co jeśli po spełnieniu warunków bank nie wypłacił premii?

Czasem zdarza się że mimo spełnienia wszystkich warunków, bank nie wypłaca premii w terminie.Promocje bankowe zazwyczaj posiadają dokładnie sprecyzowany termin wypłaty nagrody. Niektóre banki wypłacają pieniądze szybciej, inne czekają praktycznie do samego końca regulaminowego terminu. Jeśli termin wypłaty pieniędzy minął, a my dalej nie mamy ich na koncie konieczne jest złożenie reklamacji.

W najbliższym czasie dodam obszerny wpis o tym jak złożyć w banku reklamację i jak skutecznie przeprowadzić cały proces reklamacyjny.

Sam wiem z doświadczenia, że czasem zdarza się tak, że bank nie wypłaca pieniędzy w terminie. Nie uważam, żeby banki robiły to celowo, w końcu po drugiej stronie również są ludzie, więc błędy mogą się pojawić. Zazwyczaj w kilka dni po złożeniu reklamacji, nasze konto jest zasilane zaległą premią.

Co zrobić po uzyskaniu premii?

Po tym jak uzyskamy premię, warto od razu zamknąć konto i wszystkie powiązane usługi. Warto to zrobić z kilku istotnych powodów:

  • Prowadzenie konta czy karty może wiązać się z opłatami, które nie są pobierane w zamian za jakąś aktywność z naszej strony. Może to być wpływ wynagrodzenia lub transakcje kartowe. Jeśli nie będziemy ich spełnia bank zacznie pobierać należne opłaty.
  • Nawet jeśli konto czy karta są bezwarunkowo bezpłatne, to nie mamy żadnej gwarancji, że tak będzie zawsze. Jeśli zapominmy o takim rachunku, a bank po czasie wprowadzi jakąś opłatę, to może Nas zaskoczyć nie mały debet.
  • Promocje bankowe zazwyczaj mają jeden podstawowy warunek : trzeba być nowym klientem. Banki różnie definiują nowego klienta, czasem wystarczy nie mieć żadnego konta w dniu przystąpienia do promocji, a czasem w regulaminie zawarta jest konkretna data. Takie pozostawione konto, może więc zamknąć nam drogę do nowych promocji.

Bardzo szczegółowo opisałem kwestię zamknięcia konta w poradniku o tym jak zamknąć konto w 18 bankach. Opisuję tam dokładnie procedurę zamknięcia konta w największych Polskich bankach i udostępniam wzór uniwersalnego wypowiedzenia umowy o prowadzenie konta. Zachęcam Cię do zapoznania się z poradnikiem, tak aby skutecznie i bez przygód zamknąć rachunek.

Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu pod analizą promocji

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania to warto zadać je w komentarzu pod analiza danej promocji. Bardzo często wystarczy tylko przeczytać poprzednie komentarze, gdzie może znajdować już się znajdować odpowiedź. Zadanie pytania w ten sposób powoduje, że mamy możliwość wymiany doświadczeń i informacji z czytelnikami bloga.

Z doświadczenia wiem też, że zazwyczaj bardzo trudno uzyskać informacje o promocji kontaktując się z pracownikiem banku. Zdarzają się takie promocje, o których pracownicy banków nie mają pojęcia i dopiero podczas rozmowy z nami mają okazję pierwszy raz oglądać ich regulaminy. Niektóre promocje bankowe, są też organizowane przez zewnętrzne firmy, w takiej sytuacji bank nie jest za nic odpowiedzialny.

Jeśli ten wpis Ci się przydał to jest mi niezmiernie miło. Cieszę się, że mogłem Ci pomóc i mam też prośbę. Jeśli znasz kogoś komu lektura tego wpisu również może pomóc to podziel się z nim przycisków pod wpisem.